Multi-materiálové 3D boty na modní přehlídce v Praze

Kolekce vytisklých 3D bot od nadcházející české designérky Pavly Podsedníkové, byla jedním z vrcholů akce Design a Fashion Week, jenž se uskutečnila tento měsíc v Praze.

Kolekce Instant Shoes 2 byla představena na Designbloku'13 v rámci týdne módy, kde své práce představili přední čeští a zahraniční návrháři. K vidění bylo 5 párů unikátních bot, díky digitálním skenům perfektně sedících na nohou modelek. Boty obklopující celé chodidlo, ústí v otevřený přední panel, jenž v sobě kloubí styl a funkčnost.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolekce Instant Shoes 2: vytisknuta na multi-materiálové 3D tiskárně Objet500 Connex.Pro vytvoření teto kolekce bylo zapotřebí jak tuhých, tak pružných materiálů, což umožnila právě tiskárna Objet500 Connex a Technická univerzita v Liberci, ve spolupráci s firmou Tecnotrade. Šedý exteriér byl vytvořen pomocí tužšího neprůhledného materiálu VeroGray, čímž s ohledem na funkčnost i estetiku vznikla robustní konstrukce. Kombinace tohoto materiálu s materiálem imitujícím gumu (TangoBlack) dala vzniknout třetímu, flexibilnímu materiálu pro měkkou vnitřní vystélku, kopírující přirozené křivky nohou.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajímavostí na tomto projektu a unikátním multi-materiálovém tisku vůbec, je možnost vytvořit produkt z různých materiálů současně, aniž by bylo nutné je dodatečne sestavovat. To podle Podsedníkové posouvá hranice designu nejen za ostatní 3D technologie ale i klasické výrobní metody.