STRATASYS (FDM/POLYJET)
Technologie FDM patentovaná společností Stratasys je založena na vrstvení produkčních termoplastů. Výsledné součásti z materiálů jako ABS, PC nebo ULTEM, jsou pevné, odolné a přesné i po opakovaném zatěžování. Ideální využití nacházejí při výrobě koncepčních modelů, prototypů, nástrojů ale i koncových součástí. Široké portfolio nabízených FDM tiskáren Stratasys, zahrnuje jak méně rozměrné kancelářské systémy, tak i větší průmyslová centra až do velikosti stavebního prostoru 915 x 610 x 915 mm.


Technologie PolyJet nabízí úžasnou úroveň detailů a realismu konečného výrobku, jenž předčí každou jinou tiskovou 3D technologii. Materiály (fotopolymery) jsou nanášeny už od vrstvy 0,014 mm, ve více než 500 000 barevných odstínech. Díky své schopnosti simulovat průhledné, pružné, pevné materiály, průmyslové plasty a dokonce i kombinovat více vlastností materiálů do jedné stavby, mohou být vaše prototypy od finálních součástí takřka k nerozeznání.

 

-  FDM technologie

-  POLYJET technologie

 

 

SINTRATEC (SLS)3D tiskárny značky Sintratec, představují v podobě prvních desktopových SLS (selective laser sintering) 3D tiskáren, novinku na trhu. K tvorbě modelů dochází spékáním polyamidového prášku (PA12), pomocí diodového laseru. Lze tak docílit velmi detailních a jemných povrchů, při zachování odolnosti, jenž modely předurčuje k funkčnímu testování...

 

-  Sintratec S1

-  Sintratec KIT


INSSTEK (DMT)3D tiskárny Insstek založeny na technologii DMT, umožňují tisk kovových dílců přímo z CAD souboru. Při výrobním procesu dochází k tavení a následnému tuhnutí kovových prášků, pomocí vysoce výkonného laseru. To má za následek mikrostrukturu s téměř 100% hustotou a rovnocenné mechanické vlastnosti, jako u kovaných dílců. Kromě zhotovení komplexních dílů a složitých vnitřních geometrií, nabízí DMT technologie (oproti ostatním technologiím tisku z kovu) i další výhody. Jde především o multi-materiálový tisk z vysoce odolných materiálů, opravy a renovace poškozených dílů, speciální povlakování nebo povrchové úpravy.

 

-  MX-600

-  MX-1000

-  MX-Grande


SINDOH (FFF)Cenově dostupné kancelářské 3D tiskárny Sindoh, s sebou přináší veškeré možnosti rychlého prototypování přímo na váš pracovní stůl. V současnosti nabízíme dva typy tiskáren - 3DWOX1 a 3DWOX2X - větší variantu se dvěma extrudery.

Modely lze vytvářet z originálních materiálů Sindoh, nebo OpenSource materiálů zakoupených na internetu, jako např. PLA, ABS, FLEXI, ASA, PETG, PVA, atd... Tiskárny jsou vybaveny 5" dotykovým displejem a vestavěnou kamerou pro vzdálenou kontrolu tisku. Díky integrovanému HEPA filtru se do okolního prostředí nedostávají potenciálně nebezpečné částice.

 

-  3DWOX1

-  3DWOX2X